Fetal Cerrahi Nedir?

Anne karnında yapılan ameliyatlar sadece Spina Bifida ile sınırlı değildir. Diğer yapılan teknikler fetal girişimler olarak sınıflandırılmaktadır. Günümüzde idrar yolu tıkanıklıkları ile oluşan mesane ve böbrek genişlemelerinde, solunum kası yokluğuna bağlı olarak anne karnında barsakların göğüs boşluğunda olması şeklinde tanımlanan hastalıklarda, ikiz ikiz transfüzyonu denilen ikiz bebeklerin sağlığını olumsuz etkileyen bozukluklarda, bazı tümörlerde, göğüs kafesi içinde anne karnındaki bebekte sıvı birikmesi gibi durumlarda anne karnında girişim yöntemleri tarif edilmiştir. Erken yapılan bu müdahalelerin sayesinde özellikle yüksek risk taşıyan doğuştan gelen hastalıklarda kaybedilmesi kaçınılmaz olabilen bebekler yaşatılabilmektedir.

Fetal Cerrahi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Imperdiet aliquet est vel nulla turpis eu consequat ullamcorper a egestas suspendisse faucibus eu velit, phasellus pulvinar lorem et libero et tortor, sapien nulla.

Subsribe To Our Newsletter

Stay in touch with us to get latest news and special offers.

Address

123 5th Avenue, New York, US

Call Us

+1 123 456 7890

Email Us

info@example.com